دانلود کتاب شاه عباس منوچهر مطیعی 591 صفحه PDF پی دی اف

حراج

دانلود کتاب شاه عباس


تاریخ انتشار

17 تیر 1403

حجم فایل

9.0 مگابایت

تعداد صفحات

591 صفحه

نوع فایل

PDF

قیمت

50000

کتاب شاه عباس منوچهر مطیعی 591 صفحه PDF پی دی اف در سایت رمز فایل برای شما مخاطبان به اشتراک گذاشته شده است. در دوران سلطنت شاه عباس صفوی دسته اروپائیان برای به دست آوردن ثروت و زندگی بهتر به سمت کشورهای افسانه ای شرق حرکت کرده و بیشتر به ایران و هند وارد می شدند.

تا این زمان مشرق زمین برای اروپائیان دنیایی نامشخص و ناشناس بود. اکثر مردم به جز عده ای خاص از این قسمت این کره خاکی اطلاعات کافی نداشتد و تقریبا تصور می کردند در سرزمینی پر ثروت که از خاک آن طلا به دست می آید مردمی نیمه وحشی در جنگل ها و دشت ها زندگی می کنند و از عدل و رسوم تمدن دور و بی اطلاع می باشند.با سایت رمز فایل در این مطلب همراه باشید.

دانلود کتاب شاه عباس

خرید کتاب شاه عباس

شاه عباس منوچهر مطیعی

درباره کتاب شاه عباس

خلاصه کتاب شاه عباس

خلاصه کتاب شاه عباس منوچهر مطیعی

در این میان تنها معدودی از مردم اروپا اطلاعاتی آن هم ناقص درباره شرق داشتند.ولی چون روزنامه و نشریات نبود این دانستنیها همه عمر برای انها ناقص می ماند و از یکی به دیگری نمی رسید.در اواخر قرن شانزدهم یک دسته از دریانوردان اسپانیایی پس از تحمل رنج فراوان به خلیج فارس وارد شده و بالاخره موفق گردیدند که یکی از جزایر خلیج را پادشاه صفوی برای مدت ده سال اجاره کنند.
اسپانیایی ها سالیانه پانصد تومان مال الاجاره جزیره مذکور را با تشریفات به خزانه سلطنتی می فرستادند و در ضمن تحف و هدایای بیشمار برای جلب محبت شاه تهیه می کردند.

شاه عباس از معامله با اسپانیایی ها رضایت دشات و با اینکه از طرف ممالک دیگر اجاره بیشتری پیشنهاد شده بود معهذا قرار داد با انها را فسخ نمی کرد زیرا طبق نوشته اسکندر بیک مورخ و مولف تاریخ عالم آرای عباسی شاه عباس معتقد بود که هیچ ملتی بهتر از اسپانیایی ها به ارزش واقعی ابریشم ایران واقف نیستند و برای اینکه بازار ابریشم اسپانیا را از دست ندهد با انها با مهربانی رفتار می کرد.
در اخرین سالهای قرن شانزدهم پرتقالی ها نیز به خلیج فارس وارد شدند و با همسایه خود اسپانیایی ها به رقابت پرداختند . کار این رقابا بالا گرفت و به زد و خوردها و حوادث خونینی منجر گردید که استخوان بندی داستان مارا تشکیل می دهد.

کتاب صوتی شاه عباس

قیمت کتاب شاه عباس

درباره کتاب شاه عباس

شاه عباس

کتاب شاه عباس

 

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود کتاب شاه عباس منوچهر مطیعی 591 صفحه PDF پی دی اف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مشابه

برو بالا